Jeśli chcesz w pełni korzystać z treści tej witryny DARMOWE KOLORWANKI zrezyguj z blokowania skryptów JAVASCRIPT DarmoweKolorowanki.pl: Połącz kropki - Litery i literki
Darmowe kolorowanki dla dzieci
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Rysowanie po śladzie literek i cyferek jest bardzo przydatną zabawą dla dzieci. Dzieci ćwiczą swoją rękę przygotowując się do nauki pisania oraz uczą się literek i cyferek podczas zabawy. Należy rozpoczynać naukę poznawania liter alfabetu od wprowadzania liter drukowanych, a dopiero w dalszej kolejności przedstawić litery pisane.
Drukowane litery alfabetu oraz liczby od 1 do 10:

Pisane litery alfabetu:
Ważne jest, aby w początkowej fazie uczenia rodzice czy inna osoba nadzorująca naukę zwróciły uwagę czy dziecko pisze litery zachowując odpowiedni kierunek i kolejność rysowania składowych litery pisanej . W zamieszczonych plikach każdą wprowadzaną literę pisaną opatrzono strzałkami wskazującymi kierunek poprawnego pisania.
W galerii poniżej zamieszczono pliki z wybranymi literami pisanymi w dwóch wersjach. W jednej wersji występują dwie kolejne małe i duże litery alfabetu, w drugiej tylko jedna litera alfabetu (duża i mała). Wszystkie zamieszczone litery służą do zapoznania się z konkretną pojedynczą literą, dlatego nie zawierają "łączników", które pojawiają się dopiero przy pisaniu pełnych słów.Prace zamieszczone na www.DarmoweKolorowanki.plchronione prawami autorskimi,
służą wyłącznie do wydruku i użytku domowego, w przedszkolach lub podobnych placówkach. Pobieranie plików oraz rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie tylko za naszą pisemną zgodą. Nie wyrażamy zgody na zamieszczanie naszych plików na innych stronach internetowych.
Jeżeli chcesz propagować nasze kolorowanki dla dzieci zamieść u siebie link do nas.
Dziękujemy!